- Etusivu
- Kasutusvõimalused
- Keldri sein
- Finnfoami soojustusplaatide krohvimine soklil
Finnfoami soojustusplaatide krohvimine soklil
Finnfoam Oy soovitab soojustada sokli ja keldri seinu ennekõike väljastpoolt kas Finnfoami üldsoojustusplaatidega või spetsiaalselt keldriseinte ja sokli soojustamiseks mõeldud plaatidega CW-300. See on ka ehituseeskirjadele vastav soovitus. Väline soojustus annab ruumi kokkuhoiu ja massiivne kandev sein ühtlustab siseõhu temperatuuri.
Enne töö alustamist
Enne töö alustamist tuleb veenduda, et õhu ja aluspinna temperatuur krohvimistööde ajal ja nädal pärast seda oleks vähemalt +5 °C. Krohvisegu hea nakkumise tagamiseks tuleb Finnfoami plaatide pinda kas käsitsi või ekstsentriklihvmasinaga karestada liivapaberiga nr 40. Pärast karestamist ei tohiks Finnfoami plaatide pinnal enam olla siledat kihti. Lihvimistolm tuleb eemaldada imedes või suruõhuga puhudes. Enne krohvisegu pealekandmist peab Finnfoami plaatide pind olema puhas ja kuiv.
Sokli soojustamisel võib kasutada ka freesitud ja soonestatud (HU) Finnfoami plaate. Selliste paatide pinda ei ole enam vaja karestada, sest tehases on pinnakiht nakkuvuse tagamiseks juba maha freesitud.
UV-kiirgus muudab katmata Finnfoami plaadi pinna suve jooksul u 1 mm sügavuselt rabedaks. Seepärast tuleb plaadi pinnale panna kindlasti mingi kattematerjal. Ka ei tohiks plaadi lihvimise/karestamise ja krohvimise vahele jääda liiga pikka vahet, sest muidu tekib plaadi pinnale nakkumist kahjustav tolmune kiht.
Soojustuse kinnitamine
Finnfoami soojustusplaadid CW-300 paigaldatakse ja kinnitatakse maapealses osas aluspinnale parandusseguga ning soojustusplaadi mehaaniliste kinnititega (1–2 tk plaadi kohta).
Sokli soojustus kinnitatakse segu abil korralikult sokli külge ja kinnitatakse lisaks ka mehaaniliste kinnititega.
Krohvimine
All asuval lingil on toodud keldri seinasoojustusplaadi CW-300 krohvimisjuhised Weberi ja Stoni toodetega, mis kehtivad ka muude Finnfoami toodete puhul:
CW-300 sokli krohvimine Weberi toodetega
CW-300 krohvimine Sto toodetega